Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Bezpieczniej na ul. Sucharskiego

27-02-2018

W ostatnim czasie na ul. Sucharskiego, pomiędzy Rondem im. Kazimierza Pruszkowskeigo a Rondem Zachód, zostało doświetlone przejście dla pieszych. Poprawi to znacznie bezpieczeństwo pieszych. Doświetlenie wykonano na wniosek Radnego Miasta Wejherowa Dariusza Kreft z "Wolę Wejherowo" razem z mieszkańcami i Radą Osiedla Sucharskiego.

 

Doświetlenie wykonało Starostwo Powiatowe w Wejherowie, gdyż ul. Sucharskiego jest drogą powiatową. Ze statystyk policji wynika że jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych ulic w mieście. 

 

- Doświetlone obecnie przejście dla pieszych wcześniej było szczególnie niebezpieczne, ponieważ jest to dojście do przystanku autobusowego dla mieszkańców osiedla Sucharskiego oraz ogródków działkowych.  - podkreśla radny miejski Dariusz Kreft - Mieszkańcy i Rada Osiedla Sucharskiego kilkakrotnie wskazywała oraz wnioskowała o poprawę oświetlenia. Jest to bardzo ważne, bowiem w tym miejscu miały miejsce wypadki, a doświetlenie spowoduje poprawę widoczności pieszych.

 

Radny Dariusz Kreft, obok zaangażowania w tematy ogólno miejskie - ważne dla wszystkich wejherowian, od wielu lat aktywnie i skutecznie działa na rzecz mieszkańców osiedla Sucharskiego, z którego pochodzi. Doświetlenie przejścia dla pieszych nie jest jego pierwszym sukcesem. Wcześniej zabiegał m.in. o budowę  ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Sucharskiego-Sobieskiego, naprawę nawierzchni tej ulicy, utwardzanie ulic czy też powstanie obiektu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Sucharskiego. Te zamierzenia etapami są realizowane. Dużym osiągnięciem radnego Dariusza Krefta było przygotowanie wspólnie z mieszkańcami i Radą Osiedla Sucharskiego zwycięskich projektów do Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, które zostały wykonane, a kolejny jest w trakcie realizacji. 

 

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie, pomoc i włączenie się we wspólne działania na rzecz naszej dzielnicy - mówi radny Dariusz Kreft  - Zachęcam do kontaktu ze mną w innych sprawach.

 

 

Nawet podczas śnieżycy przejście dla pieszych jest dobrze widoczne po jego doświetleniu.

lista aktualności
Copyright © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: