Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Trwa sezon na morsowanie!

05-03-2018

Przy idealnej pogodzie dla amatorów kąpieli zimowych, czyli minus 5 stopni Celsjusza na termometrach i lekkim wietrze odbył się w minioną sobotę (03.03.2018.) w Helu IV Zlot Morsów pod nazwą "Na początku Polski", zorganizowany przez "Helskie Morsy". Morsowało około 800. osób z całego Pomorza i Polski. W tej ekstremalnej imprezie wziął również udział Klub Wejherowskich Morsów, a w nim radni Paweł Formela i Mariusz Łupina z Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo”.

 

Spotkanie morsów trwało od godz. 9:00 do 16:00, ale oczywiście uczestnicy nie siedzieli cały czas w lodowatych wodach Bałtyku. Odbyła się parada morsów ulicami Helu, Burmistrz Helu przywitał uczestników i otworzył IV Zlotu Morsów, a następnie nastąpiła wspólna rozgrzewka na plaży przy muzyce, wejście do wody i zdjęcie panoramiczne, zaś na koniec ciepły posiłek i słodki poczęstunek dla morsów.

 

Sobotni IV Zlot Morsów w Helumiał też swoją pomocową odsłonę. Organizatorzy chcąc wykorzystać okazję i pomóc strażakom z OSP Hel zbierali datki na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Potrzeba niemało, bo 750 tysięcy złotych. Liczyła się każda złotówka,która przybliży pożarników z Półwyspu Helskiego do celu.

 

Skontaktuj się z Pawłem Formelą

 

Szef klubu Wejherowskich Morsów Paweł Formela przypomina, że następna kąpiel jak zwykle, tradycyjnie odbędzie się w najbliższą sobotę. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panem Pawłem (np. za pośrednictwem ). Ty też możesz rozpocząć piękną przygodę z morsowaniem w poszukiwaniu lepszego samopoczucia o czym pisaliśmy tutaj: http://www.krzysztofhildebrandt.pl/aktualnosci/art,534,sprobuj-morsowania.html

 

GALERIA ZDJĘĆ

lista aktualności
Copyright © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: