Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego zrealizowany!

08-08-2018
Przy ul. Kochanowskiego na osiedlu Kaszubskim przekazano oficjalnie do użytku Centrum Sportowe Tytani.
 
Podczas otwarcia prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt powiedział, że projekt pomysłu zgłosili Tytani. Realizacja całości obiektu odbywała się w ramach Budżetu Obywatelskiego. Najpierw powstały boiska, a później pozostałe elementy obiektu. Wykonawcą był Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Wejherowie. Budowa tego Centrum Sportu była prowadzona w dwóch etapach i kosztowała w sumie około pół miliona zł.
 
- Gratuluję Tytanom. To wspaniały pomysł. Myślę, że wybudowane systemem Budżetu Obywatelskiego Centrum Sportu Tytani będzie stanowiło dużą radość dla tych wszystkich, którzy będą z  niego korzystali. Jednocześnie dziękuję Panu Prezesowi ZUK za sprawne wykonanie – podkreślił prezydent Krzysztof Hildebrandt.
 
W ramach tego projektu udało się wybudować bieżnię i trzy boiska: do piłki siatkowej plażowej, do koszykówki oraz do piłki ręcznej. Natomiast w ramach drugiego etapu wybudowano siłownię zewnętrzną oraz plac zabaw dla dzieci. Siłownia jest rozbudowana i składa się na nią wiele elementów, w tym: orbitek, narciarz, biegacz, wioślaarz, sztangista – wyciskanie siedząc, wyciąg górny, stepper, ławka i poręcze do pompek i poręcze do wyciskania, zestaw drążków do podciągania, zestaw kółek gimnastycznych, drabinka pozioma i ścianka do stania na rękach. Cały obiekt jest oświetlony, monitorowany i ogrodzony.
 
- Teren ten był niewykorzystany przez wiele lat. Obserwowaliśmy to z żalem z siedziby Tytanów i uznaliśmy, że trzeba coś z tym zrobić.  Tak się narodził projekt, który zgłosiliśmy do Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy mieszkańcom, że poparli nasz projekt i cieszymy się, że udało się go zrealizować. Obiekt wygląda ładnie. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą z niego korzystać. Do końca wakacji jest jeszcze sporo czasu. Jest bieżnia o długości 175 m, kilka boisk a także sporo innych możliwości do rozwoju fizycznego i uprawiania sportu – mówi Robert Wicon, wiceprezes KS Tytani Wejherowo. 
Jak dodaje na początku przyszłego miesiąca, tj. około 8-9 września br. na Centrum Sportu Tytani ma być zorganizowany pierwszy oficjalny turniej „Szkoła na sportowo”.  
 
W otwarciu uczestniczyli m.in. sekretarz miasta Bogusław Suwara, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Stanisław Brzozowski, prezes ZUK Roman Czerwiński, prezes KS Tytani Remigiusz Sałata, radni miejscy Henryk Kanczkowsaki, Henryk Jarosz i Rafał Szlas oraz mieszkańcy i media.
lista aktualności
Copyright © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: