Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Kampania samorządowa rozpoczęta!

12-09-2018

Krzysztof Hildebrandt - kandydat na Prezydenta Wejherowa razem z Ruchem Społecznym Wolę Wejherowo rozpoczyna dziś oficjalnie samorządową kampanię wyborczą. Nasze przesłanie skierowane do Mieszkańców zawiera się w haśle: WSPÓLNIE ZMIENIAMY WEJHEROWO. Wspólnie z Mieszkańcami między innymi przygotowaliśmy bardzo dobry PROGRAM  DLA WEJEHROWA. Mamy najlepszych kandydatów: na  Prezydenta Miasta i do Rady Miasta. Sala Atlantic w Wejherowie zgromadziła na spotkaniu oficjalnie inaugurującym początek kampanii wyborczej licznie przybyłych Mieszkańców Wejherowa, aktywistów miejskich, przedstawicieli różnych organizacje i środowisk, działaczy osiedlowych oraz kandydatów w wyborach.

Fragmenty wystąpienia Krzysztofa Hildebrandta - lidera Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo i kandydata na Urząd Prezydenta Miasta Wejherowa.

 

"Szanowni Państwo!

Drodzy Mieszkańcy!

 

Dziś oficjalnie rozpoczynam razem z Ruchem Społecznym Wolę Wejherowo kampanię przed wyborami samorządowymi zaplanowanymi na 21 października 2018 roku.

 

Tak jak wcześniej deklarowałem, będę ponownie ubiegał się o urząd Prezydenta Miasta Wejherowa. Dziękuję Mieszkańcom Wejherowa za dotychczasową współpracę i wsparcie. Dzięki Państwa zaufaniu od wielu lat wspólnie realizujemy program rozwoju naszego miasta. W tym czasie wiele razem osiągnęliśmy. Po prostu WSPÓLNIE ZMIENIAMY WEJHEROWO. Jesteśmy w trakcie wprowadzania pozytywnych zmian i zamierzam dokończyć wszystkie trudne i wielkie inwestycje, które rozpocząłem i za które czuję się odpowiedzialny. Traktuję to jako swoje zobowiązanie wobec Mieszkańców Wejherowa. 

 

Dotychczas razem z Ruchem Społecznym Wolę Wejherowo udowodniłem, że dotrzymujemy słowa i obietnic wyborczych, z których wejherowianie odnoszą korzyści. Jesteśmy poważnym ruchem społecznym, skuteczni, wiarygodni, przewidywali i aktywni. Trudno zaprzeczyć, że Wejherowo rozwinęło się i  wypiękniało. Widać to chociażby na ulicach naszego miasta.

Przypomnijmy sobie wszystkie nowe inwestycje, zwłaszcza drogowe, których było wyjątkowo dużo w każdym z minionych czterech lat. W tej kadencji wydatki inwestycyjne zamkną się kwotą prawie 144 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 26% w stosunku do poprzedniej kadencji, przy czym zadłużenie Wejherowa utrzymuje się na względnie niskim i bezpiecznym poziomie, a stawki miejskich podatków od pięciu lat są w tej samej wysokości, a niektóre stawki są nawet niższe.

W mieście sporo się działo. Oferta dla naszych Mieszkańców wychodziła naprzeciw osobom poszukującym interesujących wydarzeń kulturalnych, ceniących sobie sport i rekreację czy zainteresowanych inicjatywami prospołecznymi. Z uznaniem chcę podkreślić udane wdrożenie Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego i wielką aktywność oraz zaangażowanie Mieszkańców. Utrzymaliśmy wysoki poziom nauczania w wejherowskich szkołach. Miasto pomagało również  tym osobom, które potrzebowały wsparcia.

Wejherowo skutecznie wykorzystuje szanse rozwojowe, o czym świadczy fakt, że w obecnej kadencji pozyskaliśmy ponad 50 mln zł dotacji zewnętrznych na inwestycje oraz działania nieinwestycjne. Te środki zostały wykorzystane na rozwój miasta, na projekty inwestycyjne, edukacyjne i społeczne dla Mieszkańców

 

Szanowni Mieszkańcy!

 

Przed nami również nowe wyzwania. Chcę razem z Ruchem Społecznym Wolę Wejherowo spełnić kolejne oczekiwania wejherowian. Od wielu lat spotykamy się i na bieżąco rozmawiamy z Mieszkańcami. W efekcie jesteśmy bogatsi o nowe pomysły i propozycje wejherowian, które wprowadziliśmy do naszego programu. Wspólnie z Mieszkańcami przygotowaliśmy PROGRAM DLA WEJHEROWA. To program Mieszkańców i dla Mieszkańców, będący połączeniem kontynuacji dotychczasowych działań i świeżego spojrzenia na miasto.

 

Proszę o obiektywną ocenę mojej dotychczasowej pracy i Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo oraz naszego programu. Proszę o dalsze zaufanie i Państwa głos.  Zapraszam do udziału w wyborach. Pamiętajmy, że WSPÓLNIE ZMIENIAMY WEJHEROWO!"

 

 

 

Już za kilka dni Komitet Wyborczy Wyborców Wolę Wejherowo Krzysztofa Hildebrandta szczegółowo zaprezentuje kandydatów do Rady Miasta Wejherowa. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i oceny naszych kandydatów! 

 

GALERIA ZDJĘĆ

lista aktualności
Copyright © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: