Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Dotrzymujemy obietnic wyborczych

27-09-2019

Na wiosek Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo podczas ostatniej sesji (24.09) Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Wejherowa. Wyszliśmy z tą inicjatywą, aby wejherowianie mogli bezpośrednio uczestniczyć w decyzjach dotyczących miasta. Realizujemy nasze hasło i obietnicę wyborczą „Mieszkańcy decydują”.

 

 

 

- Rok temu, przed wyborami samorządowymi, obiecaliśmy wejherowianom, że będziemy konsultowali z nimi różne projekty, w szczególności wprowadzimy mechanizm opiniowania projektów uchwał Rady Miasta przez mieszkańców. Uchwała wprowadza obecnie  konsultacje społeczne w dużo szerszym zakresie, niż obiecywaliśmy. Rzetelne poznanie opinii mieszkańców jest wstępem do podejmowania decyzji. – podkreśla radny Wojciech Kozłowski, przewodniczy Klubu Radnych Wolę Wejherowo, który prezentował projekt uchwały podczas sesji   – Jest to autentyczne wyjście do mieszkańców, zależny nam na ich zaangażowaniu w sprawy miasta. Przyjęte rozwiązania dają możliwość bezpośredniego wypowiedzenia się mieszkańcom w konkretnych zgłoszonych przez nich sprawach związanych z pracą samorządu miejskiego, zarówno ogólnomiejskich, jak i lokalnych. Wprowadziliśmy przejrzystą, jednakową dla wszystkich, kompleksową i powtarzalną procedurę konsultacji społecznych.

 

Dziękujemy radnym Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami za pomoc i wsparcie tej uchwały. Jest to kolejny przykład bardzo dobrej współpracy. Staramy się dbać o rozwój inwestycyjny Wejherowa wypracowując wspólnie decyzje oraz proponować mieszańcom różne korzystne rozwiązania, przykładem jest choćby wspomina uchwała dotycząca konsultacji społecznych. Niestety pozostała część radnych nie chce uczestniczyć w tych konstruktywnych działaniach. Zamiast tego nasi oponenci w Radzie Miasta wolą awantury na sesjach oraz szkalują nas w mediach, posuwając się nawet do zwykłych kłamstw, czego przykład miesiliśmy przed i na ostatniej sesji.

 

lista aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Copyright © 2012, Krzysztof Hildebrandt