Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Mieszkańcy mogą korzystać z nowego parkingu przy dworcu PKP!

24-04-2020

Radni Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo wnioskowali o wcześniejsze oddanie do użytku tego potrzebnego mieszkańcom parkingu. Parking jest podstawowym elementem Węzła Integracyjnego Wejherowo (Kwiatowa), który miasto realizuje z dofinansowaniem unijnym. Chociaż cała inwestycja nie jest jeszcze zakończona, w okolicy trwają roboty budowlane przy innych obiektach, Urząd Miejski razem z wykonawcą – firmą SKANSKA S.A, wyodrębnił parking, który jako część inwestycji został dopuszczony do ruchu i już oddany do użytku mieszkańcom. Pomimo szalejącego koronawirusa Urząd Miejski i firmy wykonawcze starają się pracować w tych trudnych warunkach i bezpiecznie realizować zdania.

 

Na nowym parkingu przy dworcu PKP, pomiędzy drogą krajową nr 6 a torami PKP, do dyspozycji mieszkańców są 172 miejsca postojowe dla samochodów, 48 miejsc dla rowerów, miejsca dla taxi i autobusów oraz windy łączące parking z tunelem do dworca. Miasto zainstalowało również m.in. monitoring wizyjny czuwający nad bezpieczeństwem osób i pojazdów.

 

Więcej na:

http://www.wejherowo.pl/artykuly/mieszkancy-moga-korzystac-z-nowego-parkingu-przy-dworcu-pkp-a7211.html

lista aktualności
Copyright © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: