Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

30 lat samorządności Wejherowa

27-05-2020

Szanowni Państwo,

 

obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego i 30 lat demokracji lokalnej w Polsce. Z perspektywy tych lat mogę powiedzieć, że to był dobry czas dla naszego kraju i dla Wejherowa. W życiu samorządu uczestniczę od samego początku, od 27 maja 1990 roku kiedy w Polsce odbyły się pierwsze wolne wybory do rad gmin. Wpierw jako radny, następnie członek zarządu miasta, a od ponad 20 lat jako Prezydent Wejherowa.

 

Dobrze pamiętam początki, ponieważ pierwszy okres pracy naszego samorządu był czymś niezapomnianym. To był czas niesamowitego zapału i twórczej pracy od zera, czas - można dziś powiedzieć  -  pionierski, bo przecież nikt wcześniej przed nami tego nie robił, wcześniej samorządu nie było i trzeba go było dopiero stworzyć. Towarzyszyły nam ogromne emocje. Radość, że możemy wreszcie decydować o sobie. Nadzieja, że nastąpią w końcu zmiany. Odpowiedzialność, gdyż wówczas wszyscy mieliśmy świadomość ogromnych oczekiwań społecznych. Mieliśmy jednak również świadomość historycznej szansy, że to przede wszystkim od nas zależy w jakich warunkach będą żyli wejherowianie w przyszłości i jak będzie rozwijało się nasze miasto. Z perspektywy mijającego trzydziestolecia wyraźnie widać, że nie zmarnowaliśmy otrzymanej szansy.

 

Na tej drodze do zmian byliśmy razem. Wielu mieszkańców angażowało się i pięknie angażuje w sprawy naszego Wejherowa. Dziękuję Państwu za te wspólne 30 lat, dziękuję że obdarzacie mnie zaufaniem, dziękuję wejherowskim radnym z ośmiu kadencji oraz moim byłym i obecnym współpracownikom, wszystkim pracownikom samorządowym. Dziś świętujmy to, co razem osiągnęliśmy! To również sukces polskiej samorządności, sukces wolnej Polski.

 

Mimo upływu 30 lat, nadal mi towarzyszą te same emocje, gdyż wierzę w idee samorządności i w nasze miasto, w jego pomyślność. Dziś nadzieję daje mi nasze doświadczenie i społeczeństwo obywatelskie, Wasze zaangażowanie w sprawy miasta. Chcę kontynuować wizję rozwoju Wejherowa, jako miasta przyjaznego i atrakcyjnego. Chcę, abyśmy wspólnie zmieniali Wejherowo.

Wszystkim nam życzę pomyślności w Wejherowie!

 

Krzysztof Hildebrandt

Prezydent Wejherowa 

 

lista aktualności
Copyright © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: