Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Pracowite miesiące

16-10-2020

Pomimo pandemii koronawirusa ostatnie miesiące były bardzo pracowite dla wejherowskiego samorządu. Prezentujemy przegląd niektórych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie przez Prezydenta Krzysztofa Hildebrandta przy udziale radnych Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo. Są one wypełnieniem naszych obietnic i programu wyborczego oraz wniosków mieszkańców.

 

Parking przy szpitalu

Ważnym postulatem Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo związanym z wnioskami i oczekiwaniami mieszkańców były nowe miejsca parkingowe koło wejherowskiego szpitala. Staraniem Prezydenta Krzysztofa Hildebrandta przy poparciu naszych radnych powstał nowy, duży i bezpłatny parking dla chorych, odwiedzjących i personelu szpitala.

http://www.wejherowo.pl/artykuly/nowy-parking-przy-wejherowskim-szpitalu-juz-otwarty-a7417.html

 

Drogi w Śmiechowie

Realizujemy zadania skierowane do poszczególnych dzielnic, o które wnioskują mieszkańcy. O budowę ulic Gryfa Pomorskiego i Necla dla mieszkańców Śmiechowa-Północ zabiegali radni Wolę Wejherowo Mariusz Łupina i Henryk Kanczkowski, zaś na wniosek radnego Piotra Bochińskiego ul. Pogodna i ul. Południowa w Śmiechowie-Południu zostały utwardzone płytami drogowymi – prace zakończono na wiosnę.

http://www.wejherowo.pl/artykuly/uwaga-zmiana-organizacji-ruchu-na-ul-gryfa-pomorskiego-i-necla-a7454.html

http://www.wejherowo.pl/artykuly/rusza-budowa-ulicy-necla-i-gryfa-pomorskiego-a7424.html

 

Rewitalizacja Śródmieścia

Kontynuujemy Program Rewitalizacji Śródmieścia Wejherowa. W ten temat od początku zaangażowany jest Wojciech Kozłowski, kiedyś jako zastępca prezydenta Wejherowa, a obecnie jako radny. Do użytku został oddany Park Cedron – nowe i atrakcyjne miejsce dla mieszkańców Wejherowa.

http://www.wejherowo.pl/artykuly/park-cedron-w-wejherowie-otwarty-dla-mieszkancow-a7399.html

Bardzo aktywni są radni Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo Justyna Ostrowska i Leszek Szczypior, którzy w imieniu mieszkańców wnioskowali o modernizację Parku Kaszubskiego pomiędzy ulicami Sobieskiego a Strzelecką.

http://www.wejherowo.pl/artykuly/rozpoczyna-sie-rewitalizacja-parku-kaszubskiego-a7466.html

 

Bezpieczeństwo

W dzielnicy Przemysłowa o bezpieczeństwo na drogach troszczy się nasz radny Paweł Formela. Na ul. Karnowskiego powstanie oświetlenie dla pieszych i sygnalizacja świetlna

http://www.wejherowo.pl/artykuly/powstanie-oswietlenie-i-sygnalizacja-na-przejsciach-dla-pieszych-w-ul-karnowskiego-a7432.html

 

Budżet Obywatelski

Na wniosek mieszkańców i przy ich poparciu powstały wiaty rowerowe i miasteczko ruchu drogowego  przy Szkole Podstawowej nr 8 w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Autorką i organizatorką projektu była radna Wolę Wejherowo Dorota Chodubska.

http://www.wejherowo.pl/artykuly/wejherowski-budzet-obywatelski-przy-wejherowskiej-osemce-powstaly-wiaty-rowerowe-i-miasteczko-ruchu-drogowego-a7283.html

 

Łącznik Strzelecka-Sucharskiego

Wiosną ruszyły roboty związane ze strategiczną inwestycją drogową jaką jest budowa nowej drogi łączącej ulice Strzelecką z Sucharskiego. Łącznik umożliwi ominięcia Śródmieścia przez samochody jadące od nowo powstającej Trasy Kaszubskiej do drogi krajowej nr 6 lub nad morze. Usprawniona zostanie komunikacja w całej południowo-zachodniej  części Wejherowa i  „odkorkowane” centrum.

http://www.wejherowo.pl/artykuly/ruszyla-budowa-polaczenia-drogowego-laczacego-ulice-sucharskiego-i-strzelecka-w-wejherowie-a7272.html

http://www.wejherowo.pl/artykuly/rozpoczyna-sie-budowa-nowej-drogi-laczacej-ulice-strzelecka-z-sucharskiego-a7224.html

 

Węzeł Integracyjny i tunel Kwiatowa

Wkrótce zakończy się wielka, strategiczna dla mieszkańców Wejherowa inwestycja jaką jest budowa tunelu pod torami kolejowymi w ul. Kwiatowej. Na wiosnę został już uruchomiony parking pomiędzy drogą krajową nr 6 a torami kolejowymi, który jest podstawowym elementem Węzła Integracyjnego Wejherowo (Kwiatowa). Były to jedne z głównych punktów programu wyborczego Prezydenta Krzysztofa Hildebrandta i radnych Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo.

http://www.wejherowo.pl/artykuly/przebicie-tunelu-na-wezle-wejherowo-kwiatowa-a7358.html

 

Trudne inwestycje w czasie COVID-19

Realizacja inwestycji w warunkach pandemii jest znacznie utrudniona. Urząd Miejski i firmy wykonawcze starają się pracować w tych szczególnych warunkach i bezpiecznie realizować zdania. Przede wszystkim władze Wejherowa realizują inwestycje pomimo ogromnych problemów finansowych wywołanych czynnikami zewnętrznymi jak właśnie pandemia koronawirusa czy niedofinansowanie oświaty przez rząd. 

 - Pomimo trudności i bardzo ograniczonych środków finansowych staramy się, aby miasto się rozwijało, aby powstały nowe inwestycje, a mieszkańcy mogli korzystać z kolejnych atrakcyjnych miejsc.  Jako samorząd boleśnie odczuwamy negatywne skutki gospodarcze i ekonomiczne wywołane pandemią  koronawirusa. – podkreśla Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa – Mamy  do czynienia z kryzysem, bowiem ta sytuacja mocno uderzyła w finanse samorządów, m.in. szybko spadły wpływy z podatków, które są jednym z podstawowych źródeł budżetów miast i gmin. Poza tym ponosimy koszty walki z rozprzestrzenieniem się i skutkami COVID-19. Wielkim problemem jest nadal niedofinansowanie oświaty z budżetu państwa i brak rekompensaty skutków zmian w ustawie o podatku PIT. Jednak pomimo tej trudnej sytuacji, robimy wszystko, aby mieszkańcy odczuli to w jak najmniejszy sposób. To, jak sobie poradzimy z tą sytuacją w dużej mierze zależeć będzie m.in. od różnych rozwiązań na szczeblu rządowym.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt dodaje:

- Obecnie - po uderzeniu wirusa - sytuacja budżetu naszego miasta jest bardzo trudna. W zakresie inwestycji będziemy realizowali tylko te zadania, które zostały już rozpoczęte lub mają dofinansowanie zewnętrzne. Pozostałe inwestycje jesteśmy zmuszeni wstrzymać z braku środków. Jeśli sytuacja finansowa samorządów nie poprawi się znacząco, to i w latach następnych nie będzie możliwości ich realizacji.

 

Warto podkreślić, że inwestycje realizujemy w bardzo dobrej współpracy z radnymi koalicyjnymi z Platformy Obywatelskiej Ponad Podziałami.

 
lista aktualności
Copyright © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: