Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Święto niepodległości w cieniu pandemii

11-11-2020

Kiedy myślę czym jest dla mnie niepodległość, nasuwają mi się słowa - wolność, niezależność, suwerenność, historia, język, a przede wszystkim duma.

Niepodległość jest bardzo ważną dla narodu wartością duchową. To szacunek dla języka, tradycji, polskiej historii. To również praca na rzecz państwa i odpowiedzialność za jego dobro.

To pamięć o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Dla nich patriotyzm wyrażał się poprzez walkę, natomiast dla nas współcześnie powinien wyrażać się przez codzienność. Wykonujmy swoje obowiązki z pełnym zaangażowaniem, a pozwoli nam to czuć się patriotami i cieszyć się upragnioną wolnością.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, nie zostanie zorganizowany w Wejherowie marsz z okazji Święta Niepodległości. Każdy z nas będzie je obchodził indywidualnie. Zachęcam wszystkich do wspomnienia wydarzeń 11 Listopada poprzez chwilę zadumy i oddanie hołdu tym, którzy walczyli o naszą niepodległość. Zapraszam, jak co roku do wywieszenia flag.

Z okazji Święta Niepodległości życzę nam wszystkim mądrego korzystania z daru wolności, wytrwałości ducha, pokoju, a przede wszystkim zdrowia.

 

FILM

lista aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Copyright © 2012, Krzysztof Hildebrandt