Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Wejherowo ma budżet na rok 2021

16-12-2020

Podczas sesji w dniu 15 grudnia br. uchwaliliśmy budżet miasta na przyszły rok. Radni Wolę Wejherowo głosowali za przyjęciem budżetu zaproponowanego przez prezydenta Krzysztofa Hildebrandta. Przedstawiamy stanowisko Klubu Radnych Wolę Wejherowo  w sprawie budżetu na rok 2021.

 

Radni z klubu Wolę Wejherowo popierają budżet miasta na rok 2021 przygotowany przez prezydenta miasta Krzysztofa Hildebrandta. Mamy świadomość tego, że podobnie jak roku temu, budżet został przygotowany w sposób niezmiernie ostrożny i oszczędny. Koronawirus wydatnie spotęgował występujące trudności związane z niedofinansowanie oświaty przez rząd i utratą znacznych dochodów z podatków w wyniku zmian ustawowych. Tym bardziej z zadowoleniem podkreślamy fakt, że pomimo tej kryzysowej sytuacji wydatki na wejherowskie inwestycje w roku 2021 zostaną utrzymane praktycznie na poziomie roku 2020 i miasto będzie się rozwijało. Będzie to możliwe przede wszystkim dzięki zdobytym środkom zewnętrznym i oszczędnościom m.in. w administracji. Wyrażamy uznanie dla Prezydenta Krzysztofa Hildebrandta i całego zespołu pracowników wejherowskiego samorządu, gdyż ten bardzo ambitny plan jest możliwy przede wszystkim dzięki ich dużemu wysiłkowi.

 

Decyzję podjęliśmy po wnikliwej analizie projekt budżetu oraz otrzymaniu od prezydenta i urzędników wszystkich oczekiwanych przez nas wyjaśnień i informacji. Konsekwentnie popieramy również wieloletnią prognozę finansową, gdyż zawiera ona środki na kontynuację zadań inwestycyjnych w następnych latach. Cieszą planowane w 2021 roku inwestycje drogowe, remonty budynków i podwórek, budżet obywatelski, Wodne Ogrody i inne zadnia, które są realizacją naszego programu. Rozumiemy potrzebę zwiększenia zadłużenia na bezpiecznym poziomie. Liczymy – chociaż to będzie bardzo trudne - że w ciągu roku w miarę możliwości finansowych zrealizowane zostaną wnioski składane przez mieszkańców i radnych Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo.

 

W poczuciu odpowiedzialności za miasto głosowaliśmy za przyjęciem budżet na rok 2021. Chcemy podkreślić bardzo dobrą współpracę z naszymi partnerami z klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami. Apelujemy do wszystkich radnych o wspólne działanie! Spadła na nas pandemia koronawirusa i sytuacja tak bardzo się pogorszyła. Jeśli już ktoś nie chce pomóc, to niech chociaż prezydentowi nie przeszkadza.

 

Więcej szczegółów na temat budżetu 2021:

http://www.wejherowo.pl/artykuly/budzet-2021-w-czasach-kryzysu-a7635.html

 
lista aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Copyright © 2012, Krzysztof Hildebrandt