Prezydent miasta Wejherowa

Banner

Aktualności

Spotkanie noworoczne Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo

25-01-2023

Prawie 190 osób uczestniczyło w tradycyjnym noworocznym spotkaniu Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo. Wolę Wejherowo nie powstało niedawno na potrzebę wyborów, ale pracuje i spotyka się regularnie od ponad 20 lat (spotkania z przerwą w okresie pandemii koronawirusa), nie tylko z okazji nowego roku. Jesteśmy poważnym ruchem społecznym i takie cykliczne spotkania z naszym sympatykami oraz stały, bieżący, codzienny kontakt z mieszkańcami są bardzo ważne, gdyż wymieniamy poglądy, rozliczamy się z tego co zrobiliśmy i ustalamy plany na przyszłość.  Tylko w ten sposób możemy realizować nasza misję, jaką jest zmienianie Wejherowa wspólnie z mieszkańcami.

 

W spotkaniu, jak zawsze, uczestniczyło szerokie grono mieszkańców, przedstawicieli różnych wejherowskich środowisk, organizacji społecznych i stowarzyszeń, aktywistów miejskich oraz radnych i władz miasta. 

 

- Mamy wizję Wejherowa, jako miasta atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców, którą systematycznie wprowadzamy w życie. Składa się to szereg inwestycji oddawanych do użytku każdego roku oraz innych działań, które wpisują się w długofalowe projekty i zamierzenia. Suma wszystkich etapów i poszczególnych zdań urzeczywistnia na przestrzeni lat tę wizję rozwoju naszego miasta. W ten sposób konsekwentnie realizujemy nasz „Program dla Wejherowa” – mówi lider Wolę Wejherowo, prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Pomimo ogromnych trudności, które nas ostatnio spotykają, pandemii koronawirusa, wojny w Ukrainie, głębokiego i największego od 25 lat kryzysu oraz szalejącej drożyzny w Polsce, jak również bardzo niekorzystnych dla samorządów zmian przepisów, walczymy o to, aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz podnosić jakość życia w Wejherowie. Pomaga nam w tym nasze doświadczenie i wiedza zdobyta na przestrzeni lat. 

 

Podczas spotkania prezydent Krzysztof Hildebrandt m.in. szczegółowo podsumował rok 2022, omówił obecną sytuację, plany i zamierzenia na przyszłość, w szczególności na rok 2023 oraz pokreślił:

- Proszę spojrzeć, co zostało zrobione w Wejherowie, co jest w trakcie realizacji i co jest planowane w najbliższej przyszłości. Krok po kroku dotrzymujemy naszych obietnic wyborczych.

 

Więcej o podsumowaniu roku 2022:

https://www.wejherowo.pl/artykuly/wejherowskie-podsumowanie-2022-roku-w-obiektywie-a9054.html

 

Więcej o budżecie i planach  na 2023:

https://www.wejherowo.pl/artykuly/budzet-wejherowa-w-czasach-kryzysu-a9011.html

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
lista aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.krzysztofhildebrandt.pl Strona powstała ze środków prywatnych Krzysztofa Hildebrandta                  Polityka cookies
Copyright © 2012, Krzysztof Hildebrandt